Uçaneller İstanbul-İtalya-Küba hattında

Uçaneller İstanbul-İtalya-Küba hattında

Dünyanın dört bir yanından gelen ünlü kukla gruplarının katılımıyla düzenlenen ‘Kukla Tiyatrosu Festivali’nin kapanışında sahne alacak olan Uçaneller Kuklaevi ‘TaÅŸ’ isimli oyunu sahneye koyacak.

Uçaneller, Akasya Acıbadem’deki festivalde 29 ve 30 Ekim’de saat 13:00 ve 17:00’de sahne alacak.

Ä°STANBUL’DAN ROMA’YA

Uçaneller Kuklaevi, Ä°stanbul’daki festivalin ardından Roma’da düzenlenecek olan sokak tiyatrosu çalışmalarına katılmak üzere Pazartesi günü Ä°talya’ya gidecek.

102’NCÄ° ULUSLAR ARASI FESTÄ°VAL

Uçaneller Kuklaevi, Ä°talya’nın ardından 7-23 Kasım tarihlerinde Küba’da düzenlenecek olan festivale katılmak üzere Güney Amerika’ya uçacak.

Ekip, Bulgar yönetmen Theodora Papova Lazorava’nın yazıp yönettiÄŸi ‘TaÅŸ’ adlı oyunla katılacak.

Uçaneller Kuklaevi’nin 102’nci kez uluslar arası bir festivale katılacağını söyleyen Uçaneller Kuklaevi Basın Sözcüsü Elif Devrim Varol; ‘Uluslar arası festivallerde Lüleburgaz’ı ve Türkiye’yi temsil etmekten mutluluk duyuyoruz. Lüleburgaz’ın dünyadaki sanat yüzü olmak bizi mutlu ediyor’ dedi.

OYUN VE ATÖLYE ÇALIÅžMASI DEVAM EDÄ°YOR

 Uçaneller Kuklaevi’nde kukla oyunu ve kukla atölyesi çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

Uçaneller Kuklaevi’nde 5 Kasım ve 12 Kasım Cumartesi günleri Kırmızı BaÅŸlıklı Kız adlı çocuk kukla oyunu saat 14:00’te sahnelenecek.

Atölye çalışmalarında ise 5 Kasım’da saat 11:00 ve 16:00’da ‘Aslan’ kuklası, 12 Kasım Cumartesi günü ise saat 11:00 ve 16:00’da ‘EÅŸek’ kuklası yapımı gerçekleÅŸtirilecek.