UÇANELLER FAS’TA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

UÇANELLER FAS’TA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

Uçaneller Kuklaevi 13-15 Nisan tarihlerinde Fas’ın Taza kentinde düzenlenen 18. Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivaline katıldı.
Festivale ‘TaÅŸ’ adlı  sözsüz oyunu  ile katılan ekibimiz,  13 Nisan Günü  iki  gösteri yaptı. Theodora Popova’nın yönettiÄŸi oyunda Bircan SarıoÄŸlu ve Mesut SarıoÄŸlu rol alırken teknik masada Devrim Elif Varol yer aldı.
Festivale, ev sahibi Fas yanında Çin, Rusya, Ä°spanya, Ä°talya, Fransa, Sudi Arabistan, Tunus , Afrika Toplukları ve Mısır’dan da tiyatro grupları katıldı.
Konu hakkında açıklama yapan grup basın sözcüsü Devrim Elif Varol, 18. Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivaline katılmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, ‘‘ Taza’da ülkemizi temsil etmekten büyük onur duyduk. Gösterimiz Tazalı çocuklar tarafından büyük bir ilgi ile izlendi ve bu da bize güç verdi. Taza’da Festival yöneticileri ve çalışanlarınca çok güzel ağırlandık. Kendilerine buradan bir kez daha teÅŸekkür ederiz.  Festival bir çok deÄŸerli insan ve sanatçı ile tanışmamıza vesile olduÄŸu için bizim için ayrıca önem taşıyor. Ülkemize bir kez daha yüzümüzün akı ile dönmenin mutluluÄŸunu yaşıyoruz’’ dedi.

Haber Galerisi