UÇANELLER  YEDİDEN KÜBA`DA

UÇANELLER YEDİDEN KÜBA`DA

Türkiye- Küba Diplomatik iliÅŸkilerinin 65. yıldönümü Uçaneller Kuklaevi'ni çocuklarla buluÅŸturdu.

Uçaneller Kuklaevi, Küba'nın Ciego De Avila kentinde ve Havana'da "Çirkin Ördek Yavrusu" adlı gösterisi ile seyircinin karşısına çıktı.

2. KEZ CÄ°EGO DE AVÄ°LA'DA

Uçaneller Kuklaevi, festival yönetcilerinden gelen yoÄŸun istek ile 2. kez Ciego de Avila'da düzenlenen çocuk tiyatroları festivaline katıldı. Geçen yıl "TaÅŸ" adlı oyunları ile seyircisinin karşısına çıkan ekip büyük beÄŸeni toplamıştı.

Bu yıl festivale " Çirkin Ördek Yavrusu" adlı gösterisi ile katılan ekip dakikalarca ayakta alkışlandı.

Küba, Åžili, Meksika'dan tiyatro ekipleri ve ülkemizi temsilen Uçaneller'in yer aldığı festivalde ekibimiz üç gösteri gerçekleÅŸtirdi.

KÜBA'DA KUKLA ATÖLYESÄ°

Uçaneller Kuklaevi, Kübalı çocuklarla kukla atölyesi de gerçekleÅŸtirdi. Uçaneller katılımcı çocuklarla eÅŸek kuklası yaparak kuklaları çocuklara hediye etti.

UÇANELLER 65. DOSTLUK YILI Ä°ÇÄ°N SAHNEDEYDÄ°

Uçaneller Kuklaevi, Türkiye - Küba Diplomatik iliÅŸkilerinin 65. yıldönümü nedeniyle Küba Büyükelçimiz Sayın AyÅŸe Berris Ekinci'nin daveti ve BüyükelçiliÄŸimizin organizasyonu ile Havana'da da 3 gösteri gerçekleÅŸtirdi.

3-4 Kasım günlerinde Museo Teatro Titeres El Arca'da iki oyun sergileyen ekibimiz minik izleyicilerin yayında Kübalı oyuncu ve yönetmenlerin de beÄŸenisini kazandı.

Uçaneller, 5 Kasım pazar günü ise Eski Havana'da tarihi meydanda izleyici ile buluÅŸtu.

Büyükelçimiz Sayın AyÅŸe Berris Ekinci Museo Teatro Titeres El Arca'da ilk oyun ile pazar günü Eski Havana'da tarihi  mekanda oynanan gösteriyi çocuklarla birlikte izledi.

EKÄ°BÄ°MÄ°Z CUMHURÄ°YET RESEPSÄ°YONUNA KATILDI

Uçaneller Kuklaevi, Küba Büyükelçimiz Sayın AyÅŸe Berris Ekinci'nin daveti ile Havana'daki Türk BüyükelçiliÄŸi rezidansında düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna da katıldı.

REZİDANSTA AKŞAM YEMEĞİ

Büyükelçimiz Sayın AyÅŸe Berris Ekinci, Uçaneller Kuklaevi'ni 3 Kasım akÅŸamı Büyükelçilik rezidansında düzenlenen akÅŸam yemeÄŸinde ağırladı. Uçaneller'in gösterisini çocukların ilgi ile izlemesinden memnuniyet duyduÄŸunu kendisinin de oyunu beÄŸendiÄŸi dile getiren Ekinci, Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut SarıoÄŸlu'ndan grup çalışmaları hakkında bilgi aldı.

SARIOÄžLU "ÇOK MUTLUYUZ"

Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut Rıdvan SarıoÄŸlu, yeniden Küba'da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, " Küba'da tekrar minik izleyicilerle ve dostlarla buluÅŸmak bizi çok mutlu etti.

 BüyükelçiliÄŸimizin organizasyonu ve desteÄŸi ile Türk _Küba diplomatik iliÅŸkilerinin 65. yılı dolayısıyla ülkemizi temsilen sahne almak bizim için büyük onurdu.

Bize bu imkanı tanıyan, Küba Büyükelçimiz Sayın AyÅŸe Berris Ekinci Hanımefendi'ye, ikinci sekreter Nilüfer Aksoy Hanımefendi'ye ve ikinci katip Hami Balcı Beyefendi'ye çok teÅŸekkür ederiz" dedi.

 

Haber Galerisi