UÇANELLER  YEDİDEN KÜBA`DA

UÇANELLER YEDİDEN KÜBA`DA

Türkiye- Küba Diplomatik ilişkilerinin 65. yıldönümü Uçaneller Kuklaevi'ni çocuklarla buluşturdu.

Uçaneller Kuklaevi, Küba'nın Ciego De Avila kentinde ve Havana'da "Çirkin Ördek Yavrusu" adlı gösterisi ile seyircinin karşısına çıktı.

2. KEZ CİEGO DE AVİLA'DA

Uçaneller Kuklaevi, festival yönetcilerinden gelen yoğun istek ile 2. kez Ciego de Avila'da düzenlenen çocuk tiyatroları festivaline katıldı. Geçen yıl "Taş" adlı oyunları ile seyircisinin karşısına çıkan ekip büyük beğeni toplamıştı.

Bu yıl festivale " Çirkin Ördek Yavrusu" adlı gösterisi ile katılan ekip dakikalarca ayakta alkışlandı.

Küba, Şili, Meksika'dan tiyatro ekipleri ve ülkemizi temsilen Uçaneller'in yer aldığı festivalde ekibimiz üç gösteri gerçekleştirdi.

KÜBA'DA KUKLA ATÖLYESİ

Uçaneller Kuklaevi, Kübalı çocuklarla kukla atölyesi de gerçekleştirdi. Uçaneller katılımcı çocuklarla eşek kuklası yaparak kuklaları çocuklara hediye etti.

UÇANELLER 65. DOSTLUK YILI İÇİN SAHNEDEYDİ

Uçaneller Kuklaevi, Türkiye - Küba Diplomatik ilişkilerinin 65. yıldönümü nedeniyle Küba Büyükelçimiz Sayın Ayşe Berris Ekinci'nin daveti ve Büyükelçiliğimizin organizasyonu ile Havana'da da 3 gösteri gerçekleştirdi.

3-4 Kasım günlerinde Museo Teatro Titeres El Arca'da iki oyun sergileyen ekibimiz minik izleyicilerin yayında Kübalı oyuncu ve yönetmenlerin de beğenisini kazandı.

Uçaneller, 5 Kasım pazar günü ise Eski Havana'da tarihi meydanda izleyici ile buluştu.

Büyükelçimiz Sayın Ayşe Berris Ekinci Museo Teatro Titeres El Arca'da ilk oyun ile pazar günü Eski Havana'da tarihi  mekanda oynanan gösteriyi çocuklarla birlikte izledi.

EKİBİMİZ CUMHURİYET RESEPSİYONUNA KATILDI

Uçaneller Kuklaevi, Küba Büyükelçimiz Sayın Ayşe Berris Ekinci'nin daveti ile Havana'daki Türk Büyükelçiliği rezidansında düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna da katıldı.

REZİDANSTA AKŞAM YEMEĞİ

Büyükelçimiz Sayın Ayşe Berris Ekinci, Uçaneller Kuklaevi'ni 3 Kasım akşamı Büyükelçilik rezidansında düzenlenen akşam yemeğinde ağırladı. Uçaneller'in gösterisini çocukların ilgi ile izlemesinden memnuniyet duyduğunu kendisinin de oyunu beğendiği dile getiren Ekinci, Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut Sarıoğlu'ndan grup çalışmaları hakkında bilgi aldı.

SARIOĞLU "ÇOK MUTLUYUZ"

Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut Rıdvan Sarıoğlu, yeniden Küba'da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, " Küba'da tekrar minik izleyicilerle ve dostlarla buluşmak bizi çok mutlu etti.

 Büyükelçiliğimizin organizasyonu ve desteği ile Türk _Küba diplomatik ilişkilerinin 65. yılı dolayısıyla ülkemizi temsilen sahne almak bizim için büyük onurdu.

Bize bu imkanı tanıyan, Küba Büyükelçimiz Sayın Ayşe Berris Ekinci Hanımefendi'ye, ikinci sekreter Nilüfer Aksoy Hanımefendi'ye ve ikinci katip Hami Balcı Beyefendi'ye çok teşekkür ederiz" dedi.

 

Haber Galerisi