UÇANELLER  ÖDÜLLE DÖNDÜ

UÇANELLER ÖDÜLLE DÖNDÜ

Uçaneller Kuklaevi Banja Luka'dan "En iyi kukla yönetimi ve canlandırma" ödülü ile döndü.

Uçaneller Kuklaevi 14-19 Ekim (2017 ) tarihleri arasında Banja Luka 16. Uluslarası Çocuk Tiyatroları Festivalinde ülkemizi temsil etti.

Polanya, Avusturya, Sırbistan, Hırvatistan, Bulgaristan, Makendonya, Slovenya, KaradaÄŸ, Bosna Hersek, Türkiye ve ev sahibi Özerk Sırp Cumhuriyeti'nden tiyatro gruplarının katıldığı festivalde Uçaneller Kuklaevi 17 Ekim'de "TaÅŸ" adlı oyunlarını sahneledi.

Ä°zleyicilerin ve jurinin beÄŸenisi kazanan oyun ile Bircan SarıoÄŸlu ve Mesut SarıoÄŸlu, Rusya federasyonundan yönetmen Nikolay Naumov, Sırbistan'dan tiyatro uzmanı Miroslav Radonjic ve animasyon profesörü Mladen Cukiç 'ten oluÅŸan jüri tarafından ""En iyi kukla yönetimi ve canlandırma" ödülüne layık görüldü.

UÇANELLER'Ä°N KUKLASI MÜZEDE

Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut SarıoÄŸlu, Festival direktörü Predrag Bjeloseviç'e Uçaneller Kuklaevi'nin ürettiÄŸi bir kuklayı hediye etti.

Ödül töreninde sahneye Uçaneller Kuklaevi'nin hediye ettiÄŸi kukla ile çıkan Festival direktörü Predrag Bjeloseviç, ekimize teÅŸekkür ederek bu kuklayı tiyatronun kukla müzesinde sergileyeceklerini söyledi.

SARIOÄžLU Ä°LE TV RÖPORTAJI

Ödül töreni ardından bir Televizyon kanalı Mesut SarıoÄŸlu ilesöyleÅŸi gerçekleÅŸirdi.

Uçaneller Kuklaevi ve "TaÅŸ" adlı oyun hakkında bilgi veren SarıoÄŸlu, festival hakkındaki düÅŸüncelerini de dile getirdi.

Haber Galerisi