UÇANELLER  ÖDÜLLE DÖNDÜ

UÇANELLER ÖDÜLLE DÖNDÜ

Uçaneller Kuklaevi Banja Luka'dan "En iyi kukla yönetimi ve canlandırma" ödülü ile döndü.

Uçaneller Kuklaevi 14-19 Ekim (2017 ) tarihleri arasında Banja Luka 16. Uluslarası Çocuk Tiyatroları Festivalinde ülkemizi temsil etti.

Polanya, Avusturya, Sırbistan, Hırvatistan, Bulgaristan, Makendonya, Slovenya, Karadağ, Bosna Hersek, Türkiye ve ev sahibi Özerk Sırp Cumhuriyeti'nden tiyatro gruplarının katıldığı festivalde Uçaneller Kuklaevi 17 Ekim'de "Taş" adlı oyunlarını sahneledi.

İzleyicilerin ve jurinin beğenisi kazanan oyun ile Bircan Sarıoğlu ve Mesut Sarıoğlu, Rusya federasyonundan yönetmen Nikolay Naumov, Sırbistan'dan tiyatro uzmanı Miroslav Radonjic ve animasyon profesörü Mladen Cukiç 'ten oluşan jüri tarafından ""En iyi kukla yönetimi ve canlandırma" ödülüne layık görüldü.

UÇANELLER'İN KUKLASI MÜZEDE

Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut Sarıoğlu, Festival direktörü Predrag Bjeloseviç'e Uçaneller Kuklaevi'nin ürettiği bir kuklayı hediye etti.

Ödül töreninde sahneye Uçaneller Kuklaevi'nin hediye ettiği kukla ile çıkan Festival direktörü Predrag Bjeloseviç, ekimize teşekkür ederek bu kuklayı tiyatronun kukla müzesinde sergileyeceklerini söyledi.

SARIOĞLU İLE TV RÖPORTAJI

Ödül töreni ardından bir Televizyon kanalı Mesut Sarıoğlu ilesöyleşi gerçekleşirdi.

Uçaneller Kuklaevi ve "Taş" adlı oyun hakkında bilgi veren Sarıoğlu, festival hakkındaki düşüncelerini de dile getirdi.

Haber Galerisi